Aktualności


SZUKAJ:

odpowiedź WiT na list biskupów na niedziele 29.12.2013

2014-01-04 14:44:56, komentarzy: 0

 

 

Odpowiedzieliśmy na list biskupów Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce odczytany w wielu kościołach w niedzielę 29.12.2013 roku.

 

Poniżej treść listu od naszej grupy. 

 

Przedstawicielki i przedstawiciel grupy WiT zaprotestowali również w niedzielę 29.12.2013 przed siedzibą Konferencji Episkopatu Polski, stojąc z naszym transparentem. Byli również przed kościołem św Anny w Warszawie, Przekazywali zainteresowanym wiernym informacjeo problemie osób LGBT w Kościele. Dziękujemy za ten akt odwagi i obrony dyskryminowanych sióstr i braci !

 

 

 

List do Biskupów od grupy Wiara i Tęcza, wysłany 30.12.2013:

 

Do Biskupów Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce

 

Jako Grupa Polskich Chrześcijan LGBTQ  Wiara i Tęcza wyrażamy głeboki niepokójl i żal z powodu treści listu pasterskiego na Niedzielę Świętej Rodziny 2013 roku.

Jesteśmy grupą ekumeniczną, są wśród nas liczni katolicy rzymscy.

 

W nauce nie istnieje pojęcie "ideologia gender", Jest teoria gender, czyli badania nad kulturową komponentą tożsamości płciowej.  

W liście" Ideologię gender" do której włączono także osoby homoseksualne i transpłciowe, przedstawiono jako poważne zagrożenie dla polskiej rodziny.

 

Tymczasem rzeczywisty problem w związku z tematem lesbijek, gejów, ludzi biseksualnych i transpłciowych (LGBT) to brak prawidłowej  edukacji i pozytywnego wsparcia dla  rodzin, także ze strony Kościoła.

 

W tej sytuacji rodzina boi się własnych homoseksualnych czy transpłciowych dzieci. Nieraz wyrzuca je z domu, stosuje przemoc fizyczną i psychiczną,, nakłania do "leczenia", odsyła do egzorcystów, zrywa kontakty.

Zwykle rodzina nie uczy, że orientacja homoseksualna nie jest chorobą. Nie wspiera w rozwoju pełnej osobowości, ani w wychowaniu do dobrego związku jednopłciowego. Rzadko też pomaga dzieciom transpłciowym w procesie korekty ciała i zmiany dokumentów.

 

Apelujemy do Biskupów: 

uczcie rodziny, że prawdziwe szczęście można osiągnąć tylko wtedy, gdy nie odmawia się go innym - także rodzinom niestandardowym , jak pary jednopłciowe czy z osobą transpłciową. Pary takie  niejednokrotnie z oddaniem i powodzeniem wychowują dzieci. 

Rozważcie, prosimy, dlaczego papież Franciszek przygotowując synod dotyczący rodziny, zadał Wam oraz wiernym świeckim  pytania o opiekę duszpasterską dla par jednopłciowych i adoptowanych przez nie dzieci. Jest znamienne że zamieścił te pytania w ankiecie na temat RODZINY, umieszczając wymienione osoby w   obrębie tego pojęcia.

 

Mocno liczyliśmy, że rozpropagujecie tę ankietę wśród wiernych w Polsce.

W zamian został napisany list, z intencją ochrony rodziny, a w istocie po raz kolejny uderzający w jej stale dyskryminowanych członków, w tym dzieci i młodzież LGBT.

 

Chcemy wierzyć, że powstanie list uwzględniający dobro i potrzeby duszpasterskie wszystkich bez wyjątku członków Kościoła.

 

z modlitwą i wyrazami szacunku,

 

Grupa Polskich Chrescijan Wiara i Tęcza.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!