Aktualności


SZUKAJ:

"Bóg nie popełnia błędów" - historia transseksualnej mormonki szukającej akceptacji przez swój kościół.

2013-11-07 23:26:09, komentarzy: 0

 

Leahnora Isaak z Portland,stanu Oregon w Ameryce,szuka akceptacji i oficjalnego uznania przez mormoński Kościół Jezusa Chrystusa Świętych.Pani Isaak,kobieta transseksualna,która od urodzenia jest mormonką,urodziła się jako mężczyzna lecz chce obecnie żyć i chwalić Boga jako kobieta.

Zadeklarowała iż zamierza złożyć formalny wniosek do swojego kościoła w przeciagu kilku tygodni w nadziei,że zostanie uznana w kościelnych zapisach jako kobieta.

"Pragnę szczęścia.Chcę doświadczać poczucia wspólnoty.Również chcę wyznawać Ewangelię.Tego własnie pragnę" - mówi Leahnora."Chcę prawa do równości dla wszystkich.Chciałabym zostać doceniona za to kim jestem ponieważ nie wstydzę się tego".

Leahnora miała kiedys na imie Bob,rozwiodła się w 2012 roku i oficjalnie stała kobietą.Twierdzi jednak,że czuła się kobietą przez większość swojego życia.

"Wiedziałam o tym odkąd miałam 4 lata Czułam będąc Bobem,że jedynie przebieram się za niego.MIałam przekonanie,że chłopięca odzież jest dla mnie nieodpowiednia".

W lokalnym duszpasterstwie Leahnora może funkcjonowac jako kobieta.Jednak pomimo legalnej zmiany dokumentów władze jej kościoła wciąż oficjalnie nie uhonorowały tego faktu w swej dokumentacji.

Pani Isaak mówi iż przez to,że w zapisach kościelnych wciąż figuruje jako Robert jej działalność w ramach praktyki wiary własnego kościola jest ograniczona.

Twierdzi,że niższe kongregacje ją wspieraja jednak jej celem jest by zwierzchnicy kościoła mormońskiego w Salt Lake City oficjalnie uznali ją za kobietę.Jedną z głównych motywacji w jej dążeniach jest fakt pragnienia uczestnictwa w spotkaniach tylko dla kobiet swego kościoła.Aktualnie nie ma pozwolenia by brać w nich udział.

"Bóg nie popełnia błędów.Stworzył mnie jako kobiete trans.Jestem nią nie bez powodu".Wierzy w to,że Pismo Święte popiera jej doświadczenia.

"Biblia mówi,że powinniśmy być soba prawdziwym.Nie ma to nic wspólnego z sprawami seksualnymi.Płec jest stałą tożsamością".

Rzecznik kościoła mormońskiego z tego regionu stwierdził,że sprawa ta jest obecnie rozpatrywana.

Kategorie wpisu: AKTUALNE
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!